آذر ۲۲, ۱۳۹۶
صفحه اصلی / آشپزی / غذای فانتزی / صبحانه برای کودکان با تزیین

صبحانه برای کودکان با تزیین

6+
به این مطلب امتیاز بدهید

صبحانه برای کودکان مهم ترین وعده غذایی است. کودکانی که صبحانه میل می کنند و تغذیه مناسبی دارند دارای قد و ورن نرمال تری هستند . کودکان در زمان مدرسه از نظر فکری و جسمی انرژی زیادی مصرف می کنند ، سوخت و ساز بدن در حین انجام کارهای فکری بیشتر شده و کودک احساس ضعف می کند . پروتئین در ساختمان استخوان ها و خون و نسوج بدن مثل عضلات و اندام ها و پوست و مو به کار می رود ، لذا مصرف آن در هنگام رشد باید به اندازه کافی باشد. غذا باید به موقع و مناسب به بدن کودک برسد تا رشد جسمی کاملی داشته باشد . اگر به کودک صبحانه ندهیم و صبر کنیم بعد از مدرسه با حجم زیاد غذا به او بدهیم فقط معده او را پر کرده ایم و کودک خسته و خواب آلود می شود.کسانی که تغذیه خوب ندارند ترش رو و عبوس هستند و در فعالیت های روزانه حس تعاون و همکاری و تشخیص خوب و بد را از دست می دهند . اگر غذای کودک کافی و مناسب باشد و بتواند از فعالیت های خود در مدرسه لذت ببرد ، حالت پرخاش و ستیز به دوستان نخواهد داشت.

مهم تریت مسئله ای که امروزه  کشور های متمدن جهان با آن مواجه هستند و در رأس امور قرار داده اند تامین وسایل زیست و سلامت جسم کودکان است. یعنی مردم و به خصوص کودکان از حیث خوراک و بهداشت در مضیقه قرار گیرند مسلماً انتظار هر گونه فعالیت از آنها در راه ترقی اجتماعی و توسعه های فرهنگی و اقتصادی خیالی بیهوده و باطل است.

کودکانی که  قبل از رفتن به مدرسه و شروع فعالیت روزانه صبحانه میل میکنند از نظر فکری و جسمی در سطح بسیار بالاتر از بقیه قرار دارند.یکی از موارد مهم انتخاب صبحانه کودکان است.  تخم مرغ از منابع غنی و سرشار از پروتئین است .  صبحانه برای کودکان  می توان از تخم مرغ در انواع مختلف استفاده کرد. تا پروتئین بدن کودک تأمین شود.

برای اینکه کودک بیشتر به صبحانه خوردن رغبت داشته باشد ، صبحانه کودک را می توان تزئین کرد.

برای تزئین صبحانه کودکانه با استفاده از تخم مرغ و هویج برش زده ، موش درست کردیم. برای چشمها می توان از فلفل سیاه یا میخک استفاده کرد.

 صبحانه برای کودکان با تزیین

حکایت های کودکانه تاکید می کند کودکان را بدون صبحانه به مدرسه نفرستید چون صبحانه برای کودکان در آغاز درس از هر چیز مهم تر است.و حتما حتما کودک را با صبحانه خانگی تغذیه کنید.

6+

این مطالب را نیز ببینید!

طرز تهیه باقالی پلو با ماهیچه خوشمزه و لذیذ و خواص باقالی

15+ طرز تهیه باقالی پلو با ماهیچه خوشمزه و لذیذ و خواص باقالی ۵ (۱۰۰%) ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *